Wyszukiwarka

ZAPROSZENIA ŚLUBNE 2019

15 marca 2019

Przyjęcie weselne to masa szczegółów składających się na wyjątkowość tej uroczystości. Przygotowując się do niej, należy pamiętać, że odpowiednio dobrane zaproszenia ślubne są równie ważne co oprawa muzyczna, a oprócz roli praktycznej, jaką spełnia, jest również zapowiedzią aranżacji przyjęcia. Najważniejszym aspektem podczas dobierania idealnego jest to, aby odzwierciedlało ono styl uroczystości oraz było indywidualnie dobrane do charakteru Pary Młodej.

Gdzie kupić zaproszenia ślubne?

Obecna moda ślubna wychodzi naprzeciw najnowszym trendom i wizjom swoich klientów. Możliwość wykonania wyjątkowego zaproszenia ślubnego można znaleźć w ofercie usług drukarni, jak i freelancerów. Doświadczeni absolwenci grafiki czy wzornictwa z łatwością wykonają projekt idealnie odpowiadający założeniom Państwa Młodych. Ponadto większość firm czy osób indywidualnych zajmujących się wykonywaniem zaproszeń ślubnych posiada sklepy internetowe, profile na Facebooku, Instagramie czy innych mediach społecznościowych. Bogata galeria zdjęć, którą można tam odnaleźć daje dokładne wyobrażenie tego, czego możemy się spodziewać korzystając z konkretnych usług. Dobrze jest zapoznać się z ofertami kilku firm: porównać wzory, wykonanie, ceny i możliwość wprowadzenia ewentualnych poprawek czy autorskich pomysłów. Wedding Planner jest osobą, która również może pomóc nam w ich doborze – np. tak, aby pasowały do stylu i motywu przewodniego wesela (więcej można przeczytać na stronie https://lubelskiewesele.pl/wedding-planner/)

Rustykalny styl

Wzorami cieszącymi się największą sympatią ostatniego sezonu, były zaproszenia w stylu rustykalno- ekologicznym, te z wykorzystaniem złotych elementów, kwiatowe czy z motywem greenery z roślinnym wzorami.

Styl rustykalno-ekologiczny zaproszeń ślubnych to przede wszystkim fantazyjne motywy o estetyce folklorystycznej, inspirowane przyrodą i wiejską aranżacją wesela. Ekologiczna faktura papeterii, delikatne staranne wykonanie czy przewiązanie całości jutowym sznureczkiem to akcenty skromne, ale bardzo efektowne. Połączenie naturalnej kolorystyki z motywami roślinnymi i zwierzęcymi na tle drewna to małe dzieła sztuki, które na pewno niejeden gość będzie chciał zachować na pamiątkę.

Źródło: Amelia-Wedding.pl https://www.facebook.com/AmeliaWedding/

Bardzo popularne w stylu rustykalnym są również autorskie rysunki Państwa Młodych na zaproszeniach. Takie rozwiązanie zapewni niesamowitą indywidualność i niepowtarzalny wzór, który z pewnością nie pojawi się w żadnej innej technice wykonania.

Zaproszenia ślubne boho

Boho to wolność, artyzm, zwiewność i motywy roślinne- zwłaszcza kwiaty. Elementy kwiatowe to doskonały pomysł na motyw przewodni uroczystości weselnej, jak i delikatne akcenty- właśnie na zaproszeniach ślubnych – a połączenie tego samego rodzaju kwiatu w bukiecie Panny Młodej stworzy spójną całość. Ręczne zdobienia, paleta barw od ciemnych odcieni po delikatne biele i ecrue oraz dodatki w postaci tasiemek czy złocieni, to gwarancja delikatności w eleganckim wydaniu z niezwykłą klasą. Kwiatami ciszącymi się niesłabnącą sympatią wśród Par Młodych, jak i projektantów zaproszeń są piwonie, dalie, róże- w wyrazistych bordowych kolorach, ale też subtelne tulipany, azalie, pastelowe odcienie dalii, lawendy czy eustomy. Kwiaty już w starożytności były istotną częścią dekoracji ślubnej i weselnej a- wykorzystanie ich jako element zdobienia na zaproszeniach będzie miało symboliczny wyraz. Bo przecież nic tak nie odzwierciedla szczerych uczuć, jak piękny bukiet kwiatów, wręczony od serca. Styl boho zaproszeń ślubnych idealnie sprawdzi się w przypadku Par Młodych ceniących sobie bezpretensjonalność, swobodę i motywy florystyczne.

Źródło: Amelia-Wedding.pl https://www.facebook.com/AmeliaWedding/

Elementy kwiatowe są bardzo często łączone ze złotym kolorem, który w ostatnich sezonach weselno-ślubnych przeżywał prawdziwy rozkwit popularności.

Złote zaproszenia ślubne

Złoto jest symbolem żywotności, miłości i majestatu- umieszczane na papeterii zaproszenia podkreśla wyjątkowość dnia zaślubin. Kojarzone z luksusem i dobrobytem nada elegancji nawet najprostszej formie wykonania. Idealnie sprawdzą się drobne elementy w postaci połyskującej oblamówki, przewiązania czy napisu w kolorze złota, ale w ofercie wielu firm projektujących zaproszenia ślubne znaleźć można całościowe wykonanie ze złotego metalicznego papieru. Aby jednak złoto nie było zbyt przytłaczające, często łączone jest ze wzorami botanicznymi. W odróżnieniu od kwiatowych zaproszeń boho, w tym przypadku wygrywają motywy eukaliptusa, paproci czasem nawet kaktusów i aloesu. Uwzględnienie złota nie tylko na zaproszeniu- ale na przykład na elementach stołu, czy upominkach dla gości- sprawnie stworzy aranżację wesela w stylu glamour.

Źródło: Amelia-Wedding.pl https://www.facebook.com/AmeliaWedding/

Źródło: Amelia-Wedding.pl https://www.facebook.com/AmeliaWedding/

Źródło: Amelia-Wedding.pl https://www.facebook.com/AmeliaWedding/

Ręcznie robione zaproszenia ślubne

Motywacją do wykonania samodzielnie zaproszeń ślubnych z pewnością może być to, że takie przygotowanie zapewni niezaprzeczalną indywidualność. Wybór koncepcji i stworzeni całościowego projektu to niewątpliwie dużo pracy, do której należy przygotować się bardzo starannie. Z pomocą przychodzą jednak wszelkiego rodzaju Tutoriale i filmiki, dzięki którym znacznie łatwiej będzie stworzyć coś wyjątkowego i osobistego. Przykładem może być instruktaż Izabeli Janochowskiejhttps://www.youtube.com/watch?v=NihZNtTAJi0, który z pewnością posłuży jako fajna inspiracja.

Należy pamiętać jednak, że trendy zaproszeń ślubnych są niezobowiązujące a branża bardzo bogata w pomysły i wzory. Najważniejsze, aby było ono odzwierciedleniem aranżacji weselnej i Waszych pomysłów. Tak naprawdę, każde zaproszenie ślubne jest piękne- bo zapowiada dzień celebracji miłości dwojga ludzi. Jeśli więc Wasze nie wpisze się w żadne trendy i będzie bardzo proste – nadal będzie jednym z tych piękniejszych.

Źródło: Amelia-Wedding.pl https://www.facebook.com/AmeliaWedding/

Zaproszenie ślubne to swego rodzaju „reklama” wesela nie zapomnijmy więc, że oprócz unikatowej formy, równie ważna jest tradycja wręczania i zasady savoir-vivre. 

Podziel się tym postem

X