Wyszukiwarka

Ścianki za Parą Młodą

4 czerwca 2019

Wystrój sali weselnej to punkt kluczowy podczas ustaleń i wyboru tematu przewodniego przyjęcia. Każdy element powinien składać się na spójną całość i być odzwierciedleniem tego, co Para Młoda sobie wymarzyła. Jednym z aspektów, na który warto poświęcić dłuższą chwilę jest ścianka za Państwem Młodym. Tło stołu prezydialnego to jedno z miejsc, w stronę którego najczęściej zerkają goście podziwiając świeżo upieczonych małżonków, ale też tło zdjęć które zostają z Wami na lata. Stanowi więc ono ważną część dekoracji weselnej.

Chcemy, abyście w dzisiejszym wpisie poznali inspiracje na trzy stosowane zdobienia ścianki za Państwem Młodym. Popularne, efektowne i wdzięcznie podkreślające najważniejsze miejsce na sali weselnej!

KWIATOWE  I ROŚLINNE ŚCIANKI ZA PAŃSTWEM MŁODYM

Często podkreślamy naszą miłość do florystyki weselnej i to jak pięknie kwiaty potrafią zbudować odpowiedni klimat. Wykorzystanie ich w podstawowej wersji- czyli podczas ustrajania kościoła, na papeterii czy w postaci biżuterii to zastosowanie pięknie spełniające swoją role, ale kwiaty idealnie sprawdzą się też jako tło stołu Młodych.

Jest to w ostatnich sezonach jeden z ulubionych trendów rynku weselnego i całkiem słusznie;)! Popularność zyskały zarówno mieszanki różnych rodzajów kwiatów, monotematyczne tła roślinne czy nawet ścianki w całości wykonane z mchu. Decydując się na ściankę kwiatową, czy roślinną za stołem prezydialnym – z pomocą florysty bardzo łatwo taki wybór konstrukcji dopasować  do tematu przewodniego wesela. Jeśli planujecie  wesele w stylistyce boho (więcej o przyjęciu boho znajdziecie TUTAJ ) idealnie sprawdzą się zielone, delikatne pnącza  bluszczu lub polne kwiaty zerwane na łące – odpowiednio zaaranżowane. Jeśli natomiast klimat przyjęcia skłania się bardziej ku stylowi glamour – doskonale na ściankę będą nadawać się na przykład róże, bez czy piwonie.

Kwiatowe ścianki i florystyczne ozdoby tła za Państwem Młodym, Pracowni Florystycznej Passja Flora.

W tematykę rustykalną pięknie wpasuje się mech w połączeniu na przykład z drewnem, a jeśli akurat tak jak jedna z naszych Par Młodych planujecie wesele marynistyczne w innym wydaniu na naszej Lubelszczyźnie (Aranżacja wesela Marynistycznego w Zajeździe PUSTELNIA ) to wykorzystanie traw nadrzecznych, pałki szerokolistnej, osoki aloesowej czy ślicznej błękitnej niezapominajki idealnie odwzoruje Wam ten klimat w postaci ścianki.

Marynistyczne kolory i rodzaje roślin, gatunkiem idealnie pasujące do tego rodzaju tematyki.

 

Ścianka z mchu Pracowni Florystyczej Fiore. Taka forma dekoracji to idealny przykład na królujący  motyw GREENERY. Przejawia się on bardzo często w stylizacjach ślubnych- jest to ocień zieleni botanicznej, intensywnej- ale bardzo przyjaznej dla oka- niedrażniącej. Ma kojarzyć się z wdechem pełną piersią świeżego, czystego powietrza – życiodajnym, dającym naturalne wytchnienie od zgiełku miasta i doczesności. Znakomita dla rustykalnej aranżacji wesela!

Przejaw dominacji motywu GREENERY to też ścianka z naturalnej zieleni Pracowni Florystycznej Passja Flora.

Odpowiednio dobrane rodzaje roślin – ich faktura i kolorystyka mogą zbudować naprawdę bajkową scenerię, a żywe kwiaty dodatkowo wypełnią salę pięknym zapachem. Taka roślinna ścianka za Państwem Młodym, wykonana przez doświadczonych profesjonalistów stanie się prawdziwą atrakcją i niezwykle uroczą ozdobą.

Passja Flora w Szklanej Stodole  i motyw roślinny jako ozdoba ścianki za Państwem Młodym- której role spełniają stare drewniane drzwi. Pomysł bardzo oryginalny i niesamowicie efektowny – mający również wydźwięk symboliczny – przed świeżo upieczonymi małżonkami nowa droga, zapowiadająca się pięknie, którą symbolizują szeroko otwarte drzwi zapraszając do przestąpienia progu wspólnego życia, które właśnie się zaczyna. Również świetna propozycja dla rustykalne aranżacji, ale nie tylko!

INICJAŁY W KOLE

Inicjały, ale też Wasze imiona czy symbolizujące dla Was coś ważnego słowa.

Koła na ściankę wykonane przez Wesellove.

Taki rodzaj weselnej ścianki za Państwem Młodym to możliwość wyboru pełnej palety barw i kolorów, przeróżnych surowców , materiałów i wielkości. To piękna pamiątka na lata, którą po zakończonym przyjęciu można wykorzystać jako ozdoba domu, przypominająca Wam o tym wyjątkowym dniu.

Koła bez zawartości w środku, ozdobione akcentem florystycznym, przez Pracownię Florystyczną Fiore. Sprawdzą się tutaj rośliny żywe i sztuczne – chociaż te ostatnie zapewne pozostaną z Wami dłużej.

Archiwum: Pracownia Florystyczna Fiore

Kilka propozycji kół na ściankę za Państwem Młodym w Dworku Arkadia . Dekoracja wykonana przez Pracownie Florystyczną FUTURA

STELAŻE I PERGOLE

Decydując się na stelaż macie tak naprawdę sporą przestrzeń do popisu. Od najprostszych konstrukcji, po formę różnych figur geometrycznych –  zarówno bardzo proste zdobienia przy wykorzystaniu niewielkiej ilości elementów, jak i te „naładowane” aranżacją – to narzędzia dzięki którym możecie stworzyć bardzo indywidualną dekorację.

Heksagonalna konstrukcja Pracowni Passja Flora.

Wiele firm na rynku wykonujących towary ślubno-weselne dysponuje swoimi stelażami, a możliwość wyboru pozwala na różne kształty- od okrągłych, przez prostokątne i kwadratowe, po nawet siedmiokątne.

Jeśli nie korzystacie z niczyich usług i postanowiliście samodzielnie „ubrać” taki stelaż to dzięki wykorzystaniu elementów- nawet w niektórych przypadkach tych z życia codziennego – możecie uzyskać naprawdę super efekt!

Idealnie będą nadawać się do tego: kawałki materiałów – jednokolorowe lub nawet skomponowane kilka odcieni, girlandy, delikatne światełka, kwiaty żywe lub sztuczne, wspólne zdjęcia czy balony.

Przeważnie każdy taki stelaż posiada regulacje długości i wysokości, jest łatwy w montażu i demontażu, wygodny w transporcie i nawet jeśli kolorystycznie nie spełnia Waszych oczekiwań- potraktowanie go sprejem zajmie Wam kilka minut.

Oczywiście są to jedynie trzy z wielu propozycji zbudowania ścianki za Państwem Młodym, a my jak zwykle pozostawiamy sobie drzwi do tematu otwartej. Co sądzicie o takich sposobach na tło za stołem prezydialnym? Nam bardzo podoba się fakt, że w każdym z tych pomysłów przewija się motyw kwiatowy – jak zwykle niezawodny i nieporównywalnie efektowny! I tak naprawdę ścianka nie jest tak ważna jak to co przed nią – nic tak nie ozdobi przyjęcia jak Wasze szczęście i uśmiechy na twarzach!

Podziel się tym postem

X