Wyszukiwarka

ROLA STARSZEJ NA WESELU

12 sierpnia 2019

Każda z nas ma taką przyjaciółkę, z którą na pewne rzeczy w życiu się umówiła. Prawda? No właśnie i jedną z takich rzeczy jest rola świadkowej na ślubie. Rola, która jest przede wszystkim ogromnym wyróżnieniem i ukłonem w stronę łączącej Was relacji, ale i obowiązkiem, którego sensem rządzą pewne zasady. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Jeśli tak- Gratulujemy!, a jeśli nie – koniecznie uzupełnij wachlarz swoich supermocy!

#ŚLUB, CZYLI NIE ZAPOMNIJ DOWODU OSOBISTEGO

I niech Ci się nie wydaje banalna ta rada! Każdego sezonu ślubnego zdarzają się sytuację, kiedy świadkowie w gorączce przygotowań i troski o to, aby wszystko odbyło się bez zarzutu i nieplanowanych niespodzianek, zapominają o najbardziej oczywistym aspekcie. Ustaw sobie przypomnienie w telefonie na poranek dnia ślubu – odpowiednio wcześniej schowasz dokument do torebki a później, kiedy uroczystość się rozpocznie – z opanowaniem i należytą perfekcją będziesz mogła skupić się na swojej przyjaciółce i jej pomocy.

KIEDY ZACZYNA SIĘ TWOJA ROLA?

Tak naprawdę z chwilą zgodzenia się na jej objęcie. Od tej pory jesteś prawą ręką Panny Młodej. Jej recenzentką podczas wyboru sukni ślubnej, towarzyszką wypraw po krętych uliczkach galerii w poszukiwaniu najwygodniejszych butów świata, ważnym doradcą i wsparciem na etacie w wymiarze bardziej niż pełnym. Powinnaś być zaangażowana i cierpliwa, ale też na tyle zorganizowana i opanowana, by w sytuacji kryzysowej przywołać wszystko i wszystkich do porządku.

ORGANIZACJA WIECZORU PANIEŃSKIEGO

Czyli jeden z Twoich najważniejszych obowiązków. Wieczór panieński to w zamierzeniu czas poświęcony na symboliczne pożegnanie stanu wolnego przyszłej Panny Młodej, ostatnia szalona noc, magiczne przejście na drugą stronę mocy ;).Dlatego to, jak go zorganizujesz i w jaki sposób zadbasz o komfort swojej przyjaciółki, ma ogromne znaczenie. Kluczowym jest tutaj oczywiście znajomość  upodobań, oczekiwań i charakteru Panny Młodej, ale umiejętności organizacyjne i komunikacyjne – w najmniejszym nawet stopniu – powinny być Twoją mocną stroną. Zapanowanie niekiedy nad całkiem pokaźnym gronem zaproszonych koleżanek do wspólnego świętowania, stworzenie atmosfery przyjaznej dla każdej z nich i przede wszystkim wymarzonej dla Panny Młodej to podstawy. Cały proces zapewne będzie łatwiejszy, kiedy wszystko zaplanujesz odpowiednio wcześniej, zdążysz zarezerwować terminy i atrakcje, tak aby uniknąć przykrych niespodzianek i rozczarowania przyjaciółki.

PREZENTY, CZYLI WSZYSTKO W TWOICH RĘKACH

Kiedy po ceremonii zaślubin Państwo Młodzi przyjmują życzenia od Gości, Twoim zadaniem jest usprawnić tę czynność, zadbać o bezpieczeństwo i ład prezentów i kwiatów oraz dostarczyć je do miejsca, w którym spokojnie będą mogły zaczekać na obdarowanych.

WESELE

Przyjęcie weselne to czas, kiedy możesz być najbardziej potrzebna swoje przyjaciółce i gościom.

Ktoś nie może znaleźć swojego miejsca przy stole? – uprzejmie pomagasz, Panna Młoda potrzebuje delikatnej poprawki makijażu, czy guzików przy gorsecie? – wkraczasz do akcji, trzeba o paręnaście minut przesunąć serwis dań, bo nie wszyscy dotarli na salę? – interweniujesz. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się wcześniej w mały niezbędni czek, który może pomóc wyjść Ci z wielu opresji. Zaopatrzenie się w kosmetyczkę, igłę i nici, agrafki, chusteczki nawilżane, antyperspirant, małą fiolkę perfum, bezbarwny lakier do paznokci, plasterki na odciski, rolkę do czyszczenia ubrań czy zapasowe pończochy z pewnością ułatwi wiele losowych sytuacji, które jak wiemy lubią nas zaskakiwać w najmniej odpowiednich momentach 😉 .

Do Twoich obowiązków należy również witanie gości, zachęcanie do zabawy i dbanie o komfort bliższych Pary Młodej. Jeśli oczepiny są w planach, musisz liczyć się też z tym, że jako „dobry przykład” powinnaś chętnie uczestniczyć w konkurencjach i zapraszać do nich gości.

Oczywiście obowiązki starszej na ślubie i weselu to bardzo ważna rola, ale też funkcja, która zagwarantuje Wam piękne wspólne wspomnienia. Nie tylko prawnie, ale i mentalnie przykładasz rękę do zawarcia związku małżeńskiego jednej z najważniejszych osób w swoim życiu. I chociaż musisz pamiętać, żeby wszystkie Twoje obowiązki zostały wykonane należycie, nie zapomnij, że luz i dobra zabawa to również Twoja powinność, a uśmiech i życzliwość z pewnością nie tylko dodadzą Ci uroku, ale i pomogą dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Podziel się tym postem

X